Ученик генерације 2006/2007. је Елисавета Перић, ученица одељења 8-3 у Барама.

Награда Ученик генерације за њу представља велику част јер су награђени њен рад, труд и пожртвовање. Елисавета истиче да је захвална својој породици, учитељицама и наставницима који су јој несебично помагали и давали јој подршку кроз њено школовање. Учествовала је на бројним такмичењима из разних предмета, а највише успеха имала је на такмичењу из биологије. Истицала се и у културној и јавној делатности школе, кроз многобројна ангажовања на приредбама и манифестацијама, а истакла се и као организатор и учесник акција хуманитарног карактера, као и у ученичкој задрузи наше школе. Елисавета с поносом истиче да није само одличан ђак, већ и добар друг, увек спремна да помогне својим вршњацима. Три године била је председник одељњске заједнице и ангажовала се у раду Ученичког парламента, активно учествујући у решавању проблема који су се тицали ученика.

Сада, на крају осмог разреда, свесна је тога да се налази пред новим изазовима, али храбро наставља своје школовање у Медицинској школи, не заборавља своју основну школу, наставнике и другаре.