Школска слава Свети Сава свечано је прослављена у свим подручним насељима и матичној школи у Брадарцу. Од Речице и Кличевца, преко Дрмна, Брадарца, Бубушинца и Братинца, све до Набрђа, Трњана, Касидола и Бара, ученици су са својим учитељима и наставницима, родитељима и пријатељима школе у духу празника певали химну, говорили стихове, легенде и рецитале у част првом српском просветитељу.

Централна свечана академија одржана је у Дому културе у Брадарцу. Овогодишњи колачари били су ученици петог разреда, а част да следеће године буду домаћини славе добили су садашњи четвртаци. Директор школе Михајло Тошић отворио је академију, честитао славу и поздравио окупљене ученике, раднике, родитеље и госте са жељом да и ове године корачамо стазама које је у образовању прокрчио Свети Сава.

Светосавска академија подсетила је окупљене на значај рада Светог Саве, његове подухвате и подвиге који су ударили темељ српској просвети, духовности, а који и данас живи међу младима, потомцима славних предака.