Одлуком Наставничког већа ОШ „Свети владика Николај“ одржаног дана 1. новембра 2022. године, за доделу признања раднику школе поводом Дана радника у образовања једногласно је предложена Љиљана Шпика, наставник технике и технологије.

Колегиница Љиљана Шпика истиче се дугогодишњим успешним радом у установи као наставник техничког и информатичког образовања, информатике и рачунарства и технике и технологије. Сваке године као ментор својих ученика има запажене резултате на такмичењима, од општинског до републичког нивоа. Осим у настави, истиче се и на осталим пољима, обавља послове координатора есДневника, информационог система Доситеј, ЈИСП-а, а ове школске године ангажована је и на изради плана интегритета установе.